Het bestuur heeft vorige week overlegd met Marc de Weerd over het verlengen van zijn contract na dit seizoen.
Zowel Marc als het bestuur willen de samenwerking graag voortzetten.
Bij het begin van het seizoen is afgesproken dat Marc ging proberen om Smerdiek 1 anders te gaan laten voetballen.
Kort gezegd: minder de lange bal, meer opbouw vanuit de verdediging.
Het is niet realistisch om de speelwijze binnen één seizoen te veranderen, daar is meer tijd voor nodig.
Wij hebben ons bewust gericht op een periode van 2 tot 3 seizoenen waarbij de speelwijze belangrijker is dan korte termijn successen.
Het bestuur is tevreden over de vorderingen in de 1e seizoenshelft, in diverse wedstrijdhelften is de andere speelwijze zichtbaar.
Maar wij zijn er nog niet, het volhouden gedurende een hele wedstrijd is nog moeilijk, dat heeft nog tijd nodig.
Belangrijk is dat er een sterk team staat dat, ook als het even wat minder gaat, achter elkaar blijft staan en samen de strijd aangaat.
De mooie 2e plaats in de competitie is daarvoor een dik verdiende beloning.
In de tweede seizoenshelft is het verder verbeteren van de speelwijze het belangrijkste doel.
Aan het einde van het seizoen zien wij dan wel op welke positie wij zijn uitgekomen.
Een periodetitel of kampioenschap is voor seizoen geen doel op zich, maar na een goede 1e seizoenshelft willen wij samen proberen om die lijn door te zetten.